2012 m. liepos 7 d., šeštadienis

Jack Kerouac "Dharmos valkatos"

Pradžioje buvo itin įdomi, link vidurio - pasidarė nuobodi, o pačioje pabaigoje - vėl itin įdomi ir artima. Artima įžvalgomis, gamtos artumu. Knygoje pateikiama kaip Smitas keliauja po šalį, pasakoja apie savo draugus, įvairias istorijas. Buvo gana įdomu pažinti dzenbudizmo sekėjo gyvenimą, Suprasti mąstymą ir idėjas.

Anotacija:
 Jacko Kerouako (Džeko Keruako, 1922-1969) autobiografinis romanas Dharmos valkatos, išleistas praėjus metams po garsiojo romano Kelyje (1957), yra vienas geriausių ir populiariausių šio rašytojo kūrinių. Romano siužetas paremtas asmenine Kerouaco patirtimi, kai šeštojo dešimtmečio viduryje jis gyveno Kalifornijoje ir buvo itin susidomėjęs dvasiniu budizmo pažinimo keliu. Daugelio romano veikėjų prototipai yra realūs rašytojo draugai, poetai ir rašytojai.
Romano pasakotojas Rėjus Smitas, išgyvenantis pasidygėjimą amerikiečių viduriniosios klasės gyvensenos tuštybe, sutinka Džefį Raiderį, kurį kaipmat identifikuoja kaip dvasinį idealą. Du jauni vaikinai įsitraukia į entuziastingas dharmos arba tiesos paieškas. Jų pagrindinis tikslas – dzeno kelias, kurį pasiekti jie tikisi kopdami į aukštas uolas ir gaudami vienatvės pamoką. Tačiau ši pamoka jiems sunkiai sekasi, ypač dėl tokio neasketiško laisvalaikio leidimo būdo kaip vyno vakarai, naktiniai poezijos skaitymai ar Laisvos Meilės Beprotybės Orgijos su bohemiškaisiais San Francisko Dzeno Pamišėliais.

Įvertinimas: 8/10

Kaina: 9,99 (akcijos metu)

Leidimo metai: 2009

Puslapių skaičius: 214


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą