2011 m. lapkričio 16 d., trečiadienis

Rebecca Skloot "Nemirtingas Henrietos Laks gyvenimas"


Įsigijus šią knygą kiek tikėjausi kitokios istorijos. Ši knyga daugiau apie medicinos perversmą, kuris įvyko šios moters ląstelių dėka. Pasakojama, kas įvyko, kaip, visų jos artimųjų atsiliepimai, šios moters gyvenimo istorija. Kai kuriais momentais skaičiau su dideliu malonumu, kaip apie tai, kaip buvo atrasti įvairūs vaistai, kurie padeda ir šiomis dienomis. Taip pat tos nemirtingusios ląstelės naudojamos dar ir dabar - bandymams, įvairiems vaistams. Tai nudinga mums visiems. Taip pat kalbama apie audinių paėmimo etiką, svarstoma ar nauda, gaunama tyrėjų, turi būti skiriama pacientams iš kurių paimtos ląstelės ar audiniai.
Manau šią knygą naudinga perskaityti medicinos studentams ar susijusiems su šia sritimi, nes ji mokslinė, paremta tikrais faktais, tačiau taip pat naudinga ir paprastiems žmonėms, nes tai aktualus dalykas, kalbant apie savo asmenybės apsaugojimą ir etikos dalykus.

Anotacija:
Tai tikrus įvykius pasakojantis romanas apie moterį, kuri sirgo vėžiu, o medicinos pramonė tuo naudojosi be jos žinios. Knygos autorė veda į nepaprastą kelionę, prasidedančią 1950 metais ligoninės palatoje ir besibaigiančią šiandienos Rytų Baltimorėje, kur gyvena Henrietos vaikai ir anūkai. Tai mokslinės literatūros knyga.
Joje nėra išgalvotų įvykių ar veikėjų, vardai nepakeisti. Knyga žavi mokslinių atradimų grožiu ir drama, jų pasekmėmis vienam žmogui ir visai žmonijai. Neturtingos juodaodės tabako augintojos ląstelės, paimtos be jos žinios 1951 m., pasitarnavo medicinai kuriant vakciną nuo poliomielito, klonavimui, genų tyrimams... Henrietos ląstelės perkamos ir parduodamos milijardais, bet apie ją pačią iki šiol beveik nieko nežinoma, o jos šeima neišgali turėti sveikatos draudimo. Šis puikus New York Times bestseleris pasakoja jaudinančią istoriją apie etinių, rasinių ir medicininių nuostatų sankirtą, mokslinius atradimus ir gydymą maldomis, ir apie dukrą gluminančius klausimus, susijusius su motina, kurios ji nepažinojo.
Įvertinimas: 8/10
Kaina: 46,25 (pirkau knygyne "Pegasas")
Leidimo metai: 2011

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą