2012 m. sausio 14 d., šeštadienis

Tarp pilkų debesų

Vakar pradėjusi skaityti, šiandien užverčiau paskutinįjį puslapį. Ir galiu pasakyti, kad ši knyga man labai patiko. Skaitėsi labai lengvai, rankos pačios tiesdavosi versti puslapį ir skaityti toliau. Knyga yra romanas, bet aš labiau sakyčiau, kad tai istorinis romanas, nes autorė specialiai važinėjo į Lietuvą ir klausinėjo tremtį išgyvenusiųjų apie jų prisiminimus ir išgyvenimus. Istorijos gyvumas, kad net rodėsi jog su kiekvienu veikėjų išgyvenimu ir mane apima stingdantis kūną šaltis, baimė, noras išlikti ir kovoti, neparodyti silpnumo NKVD.

Rekomenduoju šią knygą perskaityti visiems lietuviams, kad suprastume esamos laisvės kainą ir bent kažkiek vertintume mūsų protėvių pasiaukojimą.

Anotacija:
Ar jums kada teko spėlioti, ko verta žmogaus gyvybė? Mano brolio gyvybė tą rytą tebuvo verta kišeninio laikrodžio.


1941-aisiais penkiolikametė Lina rengiasi dailės studijoms, pirmiesiems pasimatymams ir kitokiems vasaros džiaugsmams. Tačiau vieną naktį į namus įsiveržia slaptoji sovietų policija ir sykiu su motina ir broliu išveža Liną į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime. Viskas griūva.

Lina narsiai grumiasi už gyvenimą ir prisiekia, jei liks gyva, įamžinti savo šeimos ir tūkstančių kitų panašios lemties žmonių kančias piešiniais ir aprašymais. Rizikuodama gyvybe, ji kuria ir siunčia meninius pranešimus vildamasi, kad šie kaip nors pasieks kalintį tėtį ir duos jam žinią, jog jie - dar gyvi.

Tai ilga ir šiurpi kelionė, tad vien neįtikėtina stiprybė, meilė bei nepalaužiama viltis palaiko Liną ir jos šeimą, padėdamos jiems ištverti dieną po dienos. Tik ar vien meile gali būti gyvas?

„Tarp pilkų debesų" - užburianti istorija, kuri užgniaužia kvapą ir pavergia širdį, atskleisdama įstabią žmogaus dvasios prigimtį.Apie romaną „Tarp pilkų debesų"„Stalinas milijonus žmonių ištrėmė ir išžudė, tačiau nepajėgė sunaikinti jų pasėtų atminties, atjautos ir kūrybos daigų. Iš jų Ruta Sepetys sudėjo nepaprastą meilės ir išlikimo istoriją, kuri ištisoms ateities kartoms išsaugos gyvą tų žmonių atminimą."

-- Laurie Halse Anderson, rašytoja, populiarių romanų „Kalbėk" ir Wintergirls autorė„Su visomis kraupiomis smulkmenomis Ruta Sepetys atkuria Antrojo pasaulinio karo metų paauglystės istoriją, kuri šiandien atrodo itin aktuali. „Tarp pilkų debesų" - dokumentas, kurio jau seniai reikėjo."

-- Richard Peck, rašytojas, Njuberio medalio laimėtojas„Tarp pilkų debesų" - nepaprastai stipri knyga. Jaučiuosi dėkinga Rutai Sepetys - rašytojai, narsiai pasakojančiai tragišką istoriją apie tai, kas nutinka paprastiems žmonėms, kai pasaulio galingieji su pakalikais griebiasi prievartos ir neapykantos. Tai įspūdinga ir nepamirštama."

-- Susan Campbell Bartoletti, rašytoja, Njuberio diplomo laimėtoja, romano „Hitlerio jaunystė" autorėRuta Sepetys gimė ir užaugo Mičigane. Ji - lietuvio pabėgėlio duktė. Lietuva, Latvija ir Estija 1941-aisiais buvo ištrintos iš žemėlapių ir tik 1990-aisiais vėl išniro iš užmaršties. Apie šių šalių likimą kalbama retai, tad Ruta norėjo suteikti žodį tiems šimtams tūkstančių žmonių, kuriuos pražudė Stalino užmojai „išvalyti" Baltijos regioną.

Ruta su šeima gyvena Tenesio valstijoje. „Tarp pilkų debesų" - pirmasis jos romanas.
 
Įvertinimas: 10/10
Kaina: 20,10
Leidimo metai: 2011
 
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą