2012 m. gegužės 18 d., penktadienis

Silva rerum II

Pabaigiau skaityti ir antrąją dalį. Išties nustebino, kad XVIII amžiuje mūsų protėviai buvo tokie gašlūnai ir pasiutę, ir buvo gaju tų pačių gėjų ir lesbiečių. Netikėtas stereotipų sulaužymas, kad mūsų protėviai buvo šventieji, o mes - didieji nusidėjėliai. Visais laikais tokių buvo ir bus. Labiausiai patiko žydų gydytojo Aarono Gordono įžvalgos medicinos tema, sukurtas itin kultūringo ir protingo veikėjo paveikslas, kuris nuoširdžiai domėjosi savo sritimi. Kartais, dėl netikėtų veikėjų nuklydimo į prisiminimus, susipainiodavau, bet gal ir dėl to, kad skaičiau priešokiais, ir kad pagrindinė siužeto linija kažkaip "nekabino". Man šioji dalis mažiau patiko už pirmosios dalį. Tačiau nenusivyliau, nes gera literatūra po kojomis lengvai nesimėto.

Apie autorę:

Menotyros mokslų daktarė, žurnalistė Kristina Sabaliauskaitė 2008-aisiais debiutavo istoriniu romanu Silva rerum („Baltos lankos"). Kūrinys tapo tikru literatūriniu įvykiu Lietuvoje. Įvertintas kritikų ir kultūros istorijos specialistų, skaitytojus jis pavergė vaizdingumu ir sodria, turtinga kalba, pasakojančia apie autentišką XVII amžiaus (1659-1667 metų) atmosferą ir įvykius. Šmaikšti publicistės plunksna, grožiui ir detalėms atidi menotyrininkės akis ir humanitarės dėmesys epochos dvasinei istorijai - tai su niekuo nesupainiojamo autorės stiliaus dėmenys, teikiantys daugiasluoksnio skaitymo malonumą.

2008-aisiais romanas Silva rerum pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją ir buvo įtrauktas į Lietuvių literatūros instituto kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, o 2009-aisiais skaitytojų išrinktas Lietuvos Metų knyga ir kritikų oficialiai pavadintas viena įsimintiniausių dešimtmečio knygų.

Silva rerum II - antrasis šios autorės romanas, tęsiantis Norvaišų šeimos istoriją.


Anotacija:
Silva rerum II - tai pasakojimas apie 1707-1710 metus. Karas, maras, badas, besaikė prabanga ir mirtinas alkis, švedų ir rusų kareiviai, žydai gydytojai, olandai kortuotojai, turkės sugulovės, prancūzės damos, užsispyrę žemaičiai ir ironiški vilniečiai, bevardis vienuolis, palaidojęs daugiau nei dvidešimt tūkstančių maro aukų, ir, žinoma, dar viena bajoriškos Norvaišų giminės karta. Tai - tarsi tikras „atminties detektyvas", iš kurio bus galima sužinoti, kaip susiklostė ankstesnės kartos narių likimai, nors kai kurie jų yra tokie, kad panorus juos įrašyti į silva rerum - iš kartos į kartą perduodamą bajorų „šeimos knygą" - ima drebėti ranka... Ar toks buvo visagalio Viešpaties planas? O gal visagalis tėra aklas atsitiktinumas?

Įvertinimas: 9/10

Kaina: 44,90

Leidimo metai: 2011

Puslapių skaičius: 294p.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą