2016 m. vasario 18 d., ketvirtadienis

Rick Yancey "Penktoji banga"


Anotacija

Po pirmosios bangos Žemę apgaubia tamsa.
Per antrąją gyvi lieka tik laimingieji.
Per trečiąją bangą – epidemiją – išgyvena tik nelaimėliai.
Po ketvirtosios galioja tik dvi taisyklės: pirmoji – nepasitikėk niekuo, antroji – saugu likti tik vienam.

Artinasi penktoji banga. Kesė bėga nuo jų apleistu greitkeliu. Nuo padarų, kurie atrodo kaip žmonės. Jie bastosi po apylinkes visus žudydami. Tas, kas liko gyvas, išsislapstė. Kesė tiki, kad išgyvens tik likdama viena, tačiau sutinka Evaną Volkerį – žavų ir paslaptingą. Jis – vienintelė viltis išgelbėti broliuką ir išsigelbėti pačiai.
Kesė privalo rinktis: pasitikėti ar prarasti viltį, priešintis ar pasiduoti, gyventi ar mirti.
Ricko Yancey „Penktoji banga“ – sukrečiantis epas, kupinas netikėtų siužeto posūkių ir įtampos. Kaip ir knygoje „Bado žaidynės“, kvapą gniaužia nuo veikėjų tykančių pavojų, priešo žiaurumo ir klastos. Skaitytojas nė akimirkos nesiliaus svarstęs, kuo galima, o kuo nevalia pasitikėti. Tačiau net nuolatinė baimė ir troškimas bet kokia kaina likti gyviems Kesei ir Evanui nesutrukdys aukotis ir net patirti žiupsnelį romantikos. Pasakojimas be galo tikroviškas, todėl nuo knygos sunku atsiplėšti.

Mano nuomonė

Knyga skirta paaugliams ir jaunuoliams, tačiau manau, kad puikiai tiks ir tiems, kas mėgsta fantastiką bei ateivius. Kol skaičiau knygą, mintyse vis galvodavau, kada galėsiu sėsti ir skaityti, nes intrigos, įvykių netrūko. Labiausiai patiko netikėtumai, kai įvykiai pasisuka 180 laipsnių kampu arba, kai manydavau, kad išnarpliojau painią situaciją, knygos tolimesni įvykiai parodydavo, kad oi kaip klydau. Knyga sukėlė ir susimąstymų apie žmogiškumą, kas yra tas tikrasis žmogus, kuo jis skiriasi nuo žvėries, kodėl žmonės užuot gelbėję savo planetą nuo klimato atšilimo, ieško kitos planetos gyvenimui ir gyvybei - ar tai neatrodo trumparegiška?..
Nepaisant kartais kvailų, paaugliškų pamąstymų, knygą rekomenduoju perskaityti nuotykių ir fantastikos mėgėjams. O pati nekantriai laukiu antrosios dalies vertimo (antroji dalis originalo anglų kalba jau išleista).

Kaina: 12eur (knygą laimėjau facebook konkurse), 2014m., 464psl.

Įvertinimas: 10/10

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą